"Szeretném megosztani Önnel mire jöttem rá az ittlétem során. Akkor döbbentem rá, amikor osztályozni próbáltam a faját. Ráébredtem, hogy Önök valójában nem emlősök. Minden emlős ezen a bolygón ösztönösen természetes egyensúlyra törekszik a környezetével, kivéve Magukat, Embereket. Letelepednek valahová és addig szaporodnak míg fel nem élik mind a természeti erőforrásokat, és azután csak úgy képesek fennmaradni, ha új területeket foglalnak el. Van egy másik organizmus is ezen a bolygón, mely ugyanígy viselkedik. Tudja melyik? A vírus. Az emberi faj egy betegség, a bolygó rákosodása. Az ember egy ragály, és mi vagyunk a gyógyszer."
(Mátrix:Smith ügynök - Wikidézet)
Szerzői jog
Az oldalon található saját művek szerzői jog védelme alatt állnak, azok részben vagy egészben való idézése, fordítása, más fórumokon való megjelentetése és felhasználása a szerző, azaz a lap szerkesztőjének tudta és engedélye nélkül tilos.
A hangzó anyagok a Radio.Blog.Club.com, valamint a YouTube.com és a Dailymotion.com című lapok anyagából vannak válogatva.
Michael Flatley 1958. július 16.-án született Chicagoban, a Southwest Side-on. Szülei mindketten Írországból származnak (apja Sligo-ból, anyja pedig Carlow-ból), és 1947-ben emigráltak az Egyesült Államokba. Itt született öt gyermekük is: Annie, Michael, Patrick, Eliza és Tomasina.
Michael még csak négy éves volt, mikor nagyanyja, az ír táncbajnok megtanította neki az elsö ír tánclépéseket. Ezután Chicagoban tanult Mary és Dennis Dennehy-nél a Dennehy Ír Tánciskolában Oak Law-ban.
A középiskolai évei alatt különbözö díjakat nyert: az Írországi Fuvolabajnokságon, és a Chicago Aranykesztyü Amatör Boxversenyen (Chicago Golden Gloves Amateur Boxing) 135 fontos súlycsoportban elsö lett, és ö volt az elsö amerikai, akinek sikerült megnyerni a ír tánc világbajnokságot.
Egyik nap még a földön dolgozott, következö nap már a Hollywood Bowl szinpadán állt a Chieftains-szel és 18 ezer ember szeme láttára táncolt. Néhány nappal késöbb telefonon keresték Írországból: Moya Doherty és John McColgan hívták hogy táncoljon a show-jukban, melynek címe: Mayo 5000 for President Mary Robinson. Késöbb összeállítottak egy hét perces müsort az Eurovíziós dalfesztiválra, melynek a Riverdance címet adták. 1994. április 16.-án ö és partnernöje, Jean Butler óriási sikert arattak bemutatójukkal.
300 millió európai tv-nézö látta öket, és még több Riverdance-t akartak. Ekkor született meg egy kétórás show gondolata, ami 1995. február 7.-ére valósággá vált. Az elsö elöadást a dublini Point Theater-ben tartották. Heteken át folytak az elöadások Dublinban és Londonban, mindig teltház elött.
Michael Flatley: "Amikor a producerek megtudták, hogy milyen népszerü show van a kezükben, a dolgok megváltoztak." Alá akartak iratni vele egy szerzödést, mely szerint az összes szerzöi jog öket illeti, Michael még a sajtónak sem nyilatkozhatott volna. "Nem hittem a szememnek.". Végül nem írta alá a szerzödést, bár az összes barátja és a családja is az ellenkezöjét tanácsolta.
Alig egy héttel késöbb hirtelen felpattant az ágyából, és elkezdett egy ritmusra szteppelni. Azonnal dolgozni kezdett egy új show-n, a Lord of the Dance-en. Egy tisztán ír produkciót akart, amely egy történeten alapszik, és egy kicsit több benne a csúcstechnológia, kicsit modern, és mulatságos, ahogy a zenébe rock-os hangzást visz. Olyan show-t akart, ami éppúgy szól a fiatalabb, mint az idösebb nézökhöz. Ö koreografálta a táncokat, készítette a zenét, Ronan Hardimannal közösen, bérelte fel a táncosokat, és maga is fellépett az elöadásokon. Mindemellett a teljes show-t ö finanszírozta.
Az 1996. július 2.-i dublini megnyitó óta nemegészen egy év alatt a Lord of the Dance számos elismerést gyüjtött össze. Az Egyesült Királyságban négy egymást követö hétvégén tartottak elöadást a Coliseum Theatre-ben, majd 12-szer léptek fel a legendás Wembley-ben. Ez volt az elsö show, amely ekkora sikert aratott. Michael Flatley és a Lord of the Dance show 1997-ben bejárta az egész világot. Az USA-ban az elöadások két héten át tartottak a Radio City Music Hall-ban, New York-ban. Egy pár perces müsorral az 1997-es Oscar díj kiosztáson is felléptek Los Angelesben.
Forrás: celtic.hu
Flatley Magyarországon is járt 2000 nyarán, majd 2005. július 9-én és természetesen teltház előtt lépett fel a Népstadionban.
River Dance Finale~Michael Flatley & Jean Butler
A költészet mottója
"Csak ami tenyeremen landol, azt engedem én föl madárnak. Többért hiába is sóhajtok – lezuhan szív-borzadálynak."
".... és bárhova is kerülnél majd a nagy küzdelemben, mint láng vagy füst, a te magad lelke mindenhol megmarad, megmarad neked értelmed, és szabad akaratoddal a jó és rossz között való teljes szabad választásod lehetősége." Jasna 31.19